W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Objazd inwestycji drogowych Powiatu Białostockiego

Jak przebiegają niektóre inwestycje drogowe, prowadzone przez Powiatowy Zarząd Dróg - sprawdzali (10.08.2021 r.) starosta Jan Perkowski i dyrektor PZD Marek Jędrzejewski.

Starosta i dyrektor PZD oglądają fragment przebudowywanej drogi Kudrycze - Wojszki

Zgodnie z harmonogramem przebiega ostatni etap prac przy przebudowie drogi Kudrycze – Wojszki – słynnej „angielki” – niegdyś z asfaltem po jednej stronie jezdni. Utrudnieniem były ostatnie ulewy, które niestety wymywają pobocza i skarpy, na których nie zdążyła się jeszcze ukorzenić roślinność. UNIBEP ma ukończyć prace nad inwestycją w październiku tego roku.

Kolejną skontrolowaną inwestycją była przebudowa drogi powiatowej Grabówka – Ciasne. Na fragmencie odcinka w Grabówce jest już położony asfalt, dalej w kierunku Ciasnego będzie jeszcze zbudowane rondo wraz z oświetleniem i pojawi się nowa nawierzchnia. Wykonawcą przebudowy prawie 4 km odcinka jest Probet. Termin ukończenia prac to 31 października 2021 r.  

Problem napotkali drogowcy budujący drogę Porosły – Krupniki. Jest już położona część asfaltu od strony wsi Porosły, na dalszym fragmencie trwają prace nad ułożeniem kanalizacji deszczowej, ale nieoczekiwanie trzeba było przerwać prace przy budowie ronda (na dotychczasowym skrzyżowaniu drogi z szosą Kruszewską). Drogowcy znaleźli tam fragmenty prawdopodobnie ludzkich kości. O sprawie poinformowano Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który nakazał wstrzymanie prac na 30 dni i wprowadzenie w tym miejscu nadzoru archeologicznego.

Wykonawcą prac na drodze Porosły Krupniki jest PEUiM. Ukończenie prac planowano na 22 października tego roku, nie wiadomo czy termin ten uda się dotrzymać.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}