W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

Zarząd podjął uchwałę (21.12.2021 ) w sprawie upoważnienia Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku Marka Jędrzejewskiego do zaciągnięcia zobowiązania, na wykonanie awaryjnej naprawy mostu na rzece Narew, położonego w ciągu drogi powiatowej nr 1575B w m. Doktorce. Most jest w złym stanie technicznym. Prace mają być wykonane możliwie jak najszybciej, będą kosztować 100 tys. zł.

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

Zarząd Powiatu Białostockiego widzi potrzebę budowy nowego mostu w tym miejscu, jednak na razie nie jest to możliwe ze względu na ogromne koszty. Mogą one sięgnąć 35 - 40 mln zł. Już kilkakrotnie składane były wnioski o dofinansowanie przedsięwzięcia z różnych programów, zarząd liczy, że to tylko kwestia czasu i wsparcie z zewnątrz uda się pozyskać.
Zarząd na wtorkowym posiedzeniu podpisał umowy z gminami: Dobrzyniewo Duże, Gródek, Juchnowiec Kościelny, Tykocin i Zawady, w sprawie dotacji na pokrycie kosztów zadania, polegającego na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych.
Ponadto podpisano rozliczenie dotacji, przekazanej Gminie Czarna Białostocka na dofinansowanie zainstalowania systemu selektywnego wywoływania w budynku strażnicy OSP w Zdrojach.
Podpisano rozliczenie dotacji, przekazanej Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku na dofinansowanie zakupu samochodu służbowego na potrzeby Komendy Miejskiej Policji 
w Białymstoku.
Podpisano pismo, skierowane do Krajowej Spółki Cukrowej S.A., dotyczące przekazania gruntu drogi powiatowej nr 1524B Łapy Łynki – Łapy Dębowina na rzecz Powiatu Białostockiego.
Podpisano umowę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Białostockiemu na realizację zadania pn. „Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1429B Grabówka – Ciasne (gm. Supraśl)”.
Podjęto uchwałę w sprawie uchwalenia Regulaminu Organizacyjnego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku, w ramach którego funkcjonuje Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Białymstoku.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}