W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Umowa na rozbudowę starostwa podpisana

Firma BUDIMEX S.A rozbuduje siedzibę Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Zarząd Powiatu Białostockiego podpisał z wykonawcą umowę w tej sprawie.

Po podpisaniu umowy w sprawie rozbudowy siedziby Starostwa Powiatowego w Białymstoku zarząd wraz z reprezentantami firmy budimex

Przetarg na rozbudowę i przebudowę budynku Starostwa Powiatowego w Białymstoku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w systemie zaprojektuj i wybuduj rozstrzygnięto z początkiem marca 2022. Wpłynęły 4 oferty, najkorzystniejszą cenę 28,9 mln zł zaproponowała firma BUDIMEX S.A z Warszawy. 

Rozbudowa starostwa wg szacunków z 2021 roku miała kosztować 21,3 mln zł, w związku z czym 3 marca 2022 r. zwołano sesję nadzwyczajną Rady Powiatu Białostockiego, na której radni zmienili Wieloletnią Prognozę Finansową Powiatu Białostockiego na lata 2022 - 2034. Wartość inwestycji została uaktualniona do kwoty oferty najwyżej ocenionej w postępowaniu, czyli 28,9 mln zł. Tego samego dnia Powiatowi Białostockiemu została udzielona promesa do realizacji inwestycji z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wartość dofinansowania z programu to blisko 15 mln zł. 

Obecna siedziba Starostwa Powiatowego jest zbyt mała, urzędnicy pracują w niewielkich pokojach, a część wydziałów ma siedziby w różnych częściach miasta, co jest sporym utrudnieniem dla interesantów ale i samych urzędników. Ponadto, niektóre wydziały pracują w wynajętych pomieszczeniach, co jest sporym obciążeniem dla budżetu powiatu. – O konieczności rozbudowy lub budowy/kupna nowej siedziby mówiło się od kilkunastu lat, ale nigdy nie było na to pieniędzy – przypomina starosta Jan Bolesław Perkowski.

Rozbudowa urzędu przy ul. Borsuczej wg założeń ma potrwać trzy lata. Według koncepcji architektonicznej nowa część budynku ma być dobudowana do starej. Powstanie na działce u zbiegu ulic Borsuczej i Wiewiórczej.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}