W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs „Ośmiu wspaniałych” – rozstrzygnięcie

Laureatów XVII Edycji Powiatowego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” nagrodziliśmy w Starostwie Powiatowym w Białymstoku.

Wspólne zdjęcie nagrodzonych wolontariuszy

Ci młodzi ludzie pomagają ludziom starszym, schorowanym, uchodźcom wojennym, opiekują się zwierzętami. Upominki i dyplomy otrzymali laureaci konkursu w dwóch kategoriach Ósemeczka i Ósemka.

Ósemka Wspaniałych:

 1. KORNELIA KOROLCZUK ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A Chrzanowskich w Gródku 
 2. KINGA URWANOWICZ z Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej 
 3. URSZULA MALINOWSKA ze SP im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej 
 4. JUSTYNA CHORODYŃSKA z I LO im. Adama Mickiewicza w Łapach 
 5. WERONIKA ŚREDNICKA z I LO im. Adama Mickiewicza w Łapach
 6. GABRIELA GRYGORUK z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach
 7. MAJA ALEKSANDRA GROCHOWSKA z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach
 8. ZUZANNA ŁUCKIEWICZ ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Ósemeczka:

 1. KLAUDIA JABŁOŃSKA z Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej 
 2. MAJA MIELESZKO ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A Chrzanowskich w Gródku 
 3. SZYMON POPŁAWSKI ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A Chrzanowskich w Gródku 

Wyróżnieni za udział w konkursie:

 1. WIKTORIA NIEWIŃSKA ze SP im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej 
 2. HANNA DZIKOWSKA z Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej 

Mimo trudności spowodowanych pandemią, młodzi wolontariusze włączają się w różne akcje pomocowe lub nawet je inicjują. To osoby koleżeńskie, które troszczą się o przyrodę, zwierzęta, pomagają różnym fundacjom, osobom starszym, chorym, dbają też o opuszczone miejsca pamięci. Nie dostają za to żadnego wynagrodzenia. 
I za to dziękował im Starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski. Gratulował też rodzicom i opiekunom, że umieją podtrzymywać w młodych ludziach ich zapał do pomocy innym. 
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mariusz Gołaszewski gratulował nagrodzonym uczniom, zachęcał też by w przyszłości pomyśleli o pracy w samorządzie. 

Nad wyborem finalistów konkursu pracowała komisja w składzie: Anna Sawicka – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Białymstoku (przewodnicząca jury), Joanna Kondzior – Sekretarz Powiatu Białostockiego, Krzysztofa Złotorzyńska z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białymstoku, Zenon Żukowski – Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego, Henryk Suchocki – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Radzie Powiatu Białostockiego.

Zdjęcia (27)

{"register":{"columns":[]}}