W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie LO w Łapach pojadą na „Erasmusa”

Po 10 letniej przerwie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach pojadą na prestiżowe, międzynarodowe szkolenie z programu Erasmus+. Będzie to wyjazd do Grecji.

podpisanie umowy dot. Erasmusa w gabinecie dyrektora I LO w Łapach

Stało się to możliwe dzięki staraniom Starosty Powiatu Białostockiego Jana Bolesława Perkowskiego i współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Szkoła uzyskała pozytywną opinię Fundacji i fundusze na kolejny projekt z programu Erasmus+. Umowę dot. udzielenia dotacji w kwocie prawie 47,4 tys. EUR na realizację projektu w ramach programu Erasmus+ podpisali starosta i dyrektor I LO w Łapach Dariusz Wincenciak. 

Projekt przewiduje wyjazd uczniów LO do 4th Lyceum of Katerini w Grecji, gdzie przez 12 dni będą rozwijać umiejętności językowe i korzystania z nowych technologii informatycznych , a także kompetencje społeczne. W projekcie weźmie udział 30 uczniów i 4 opiekunów ze szkoły. 

Warto dodać, że LO w Łapach uczestniczyło wcześniej w takich projektach w latach 2006 – 2012. 
Starosta i dyrekcja szkoły liczą, że podobne wyjazdy będą mogły się odbywać rokrocznie. Jednocześnie dziękują za wsparcie w tej sprawie senatorowi Mariuszowi Gromko.

Erasmus+ to unijny program wspierający kształcenie, szkolenie i młodzieżowy sport w Europie. Jego budżet szacuje się na 26,2 mld euro. Jest to niemal dwukrotność kwoty finansowania przeznaczonej na poprzedni program (na lata 2014–2020).

{"register":{"columns":[]}}