W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jaworówka – asfalt zamiast bruku z lat 60.

W Jaworówce uroczyście otwarto po przebudowie drogę powiatową prowadzącą przez wieś.. W ramach inwestycji wykonano tam nową nawierzchnię na odcinku kilometra, drogę poszerzono do 5,5 m, wykonano chodnik o szerokości 1,5 m z kostki betonowej, zjazdy na posesje, kanalizację deszczową.

Droga powiatowa we wsi Jaworówka - uroczyste otwarcie. Głos zabiera starosta Jan Bolesław Perkowski.

W poniedziałek (21.06.2021 r. ) uroczyście otwarto po przebudowie drogę powiatową we wsi Jaworówka (gm. Dobrzyniewo Duże). Wykonano tam nową nawierzchnię na odcinku kilometra, drogę poszerzono do 5,5 m, wykonano chodnik o szerokości 1,5 m z kostki betonowej, zjazdy na posesje, kanalizację deszczową. 

W oficjalnym przekazaniu drogi wzięli udział Kazimierz Gwiazdowski – Poseł na Sejm RP, Bohdan Paszkowski - Wojewoda Podlaski, Tomasz Szeweluk – Sekretarz Województwa Podlaskiego, Jan Bolesław Perkowski – Starosta Powiatu Białostockiego, Roman Czepe – Wicestarosta Powiatu Białostockiego, Zdzisław Łukaszewicz i Sebastian Ptaszyński z Zarządu Powiatu Białostockiego, Krzysztof Bagiński – Sekretarz Gminy Dobrzyniewo Duże, radni powiatowi i gminni, przedstawiciele wykonawcy (PEUiM) i Powiatowego Zarządu Dróg, Maciej Gorysz - Inspektor Nadzoru Inwestorskiego, sołtys wsi Gertruda Łupińska i mieszkańcy Jaworówki, księża katolicki i prawosławni, Komendant Komisariatu w Łapach Tomasz Organek.

Koszt zadania : 1 799 083,93 zł 

W tym:
Budżet Państwa (FDS) - 868 472,80 zł
Budżet Powiatu - 490 828,05 zł 
Budżet Gminy - 439 783,04 zł

Mieszkańcy korzystają z nowej drogi w Jaworówce już od ub. roku, jednak jej uroczyste otwarcie nie było możliwe, ze względu na pandemię Covid-19.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}