W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Tykocinie

Łatwo nie było, ale zwyciężyli wszyscy. Uczestnicy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Tykocinie będą bezpieczniejsi na drodze, a w razie potrzeby udzielą pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wspólne zdjęcie na zakończenie turnieju

26.04.2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tykocinie rozegrano Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zmaganiach uczestniczyły drużyny szkół podstawowych z: Poświętnego, Choroszczy, Tykocina, Złotorii i Sobolewa - łącznie 31 zawodników.

Zmagania rozpoczęły się od testu teoretycznego. Uczniowie wykazywali się znajomością zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. 

Następnie każda drużyna wykonała zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem strażaka z JRG nr 3 w Białymstoku Dariusza Plichty. Następnie młodzież pod okiem przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pod okiem mł. asp. Marzeny Czerniawskiej i st. sierż. Małgorzaty Boruty sprawdzała swoje umiejętności na torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego. 

Najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymali dyplomy, puchary, medale i  karty podarunkowe. Nagrody kupił Powiat Białostocki. Zaś Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku przekazał uczestnikom upominki w postaci gier edukacyjnych „Znaki drogowe”. 

Turniej prowadzony jest w celu m.in. podwyższenia aktywności fizycznej. Popularyzuje znajomość przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kształtuje partnerskie zachowania uczestników ruchu drogowego, promuje rower jako środek transportu. 

Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej przedstawiają się następująco:

klasyfikacja indywidualna szkół podstawowych – grupa I:
I miejsce – Antonina Kniżewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tykocinie
II miejsce – Emil Ołdakowski ze Szkoły podstawowej im. Bolesława Prusa w Poswiętnem
III miejsce – Szymon Brzostek ze Szkoły Podstawowej w Złotorii

klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych – grupa I:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Poświętnem
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. E. Orzeszkowej w Sobolewie
III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tykocinie

klasyfikacja indywidualna szkół podstawowych – grupa II:
I miejsce – Tomasz Malinowski ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy
II miejsce – Wojciech Majewski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tykocinie
III miejsce – Igor Sianko ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława w Poświętnem
klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych – grupa II:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy
II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tykocinie
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Poświętnem

Gratulujemy!

Organizatorami Turnieju BRD są Starostwo Powiatowe w Białymstoku i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tykocinie. 

Etap wojewódzki Turnieju zaplanowano 21 maja (dla grupy I - 12 lat i młodsi) w miasteczku rowerowym przy SP 12 w Białymstoku i 23 maja (dla grupy II – pozostali) w miasteczku rowerowym przy SP 43 w Białymstoku. 

Powiat Białostocki będą tam reprezentować laureaci I miejsc w kategoriach drużynowych – czyli SP w Choroszczy i SP w Poświętnem. Trzymamy kciuki!
 

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}