W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wiadukt nad torami w Trypuciach

Nowoczesny wiadukt nad torami połączył Trypucie i Tołcze. Od czwartkowego popołudnia (6.06.2024 r.) jest on dostępny dla kierowców.

Starosta i vicestarosta przenoszą barierę blokującą

Bezpieczne dwupoziomowe skrzyżowanie zastąpiło dawny przejazd kolejowo-drogowy, przed którym wcześniej często musieli zatrzymywać się kierowcy. Przeprawa nad torami ma 23 metry, natomiast cały obiekt, wraz z drogami dojazdowymi około 1 km. Bezkolizyjne skrzyżowanie jest przeznaczone dla ruchu samochodowego (jezdnia po jednym pasie w każdym kierunku) – informuje Tomasz Łotowski z biura prasowego spółki PKP PLK. Wciąż budowane jest podziemne przejście dla pasażerów. Koszt budowy wiaduktu to 31,6 mln zł.

Starosta Jan B. Perkowski cieszy się, że w tym miejscu jest teraz tak nowocześnie i bezpiecznie, a Powiat nie wydał na tę inwestycję ani złotówki. Wicestarosta Roman Czepe zachęca, by osiedlać się w tych okolicach, zanim działki – na skutek lepszej infrastruktury – nie podrożały. 

Budowa wiaduktu to jeden z elementów przebudowy linii kolejowej E75 Czyżew – Białystok. Dzięki niej pociągi ze stolicy Podlasia do Warszawy będą jeździć szybciej, więc podróż do stolicy się skróci.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}