W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga w Horodnianach – otwarcie

Z udziałem samorządowców, mieszkańców i zaproszonych gości w Horodnianach (gm. Juchnowiec Kościelny) uroczyście otwarto prawie kilometrowy odcinek drogi powiatowej po przebudowie.

Przecięcie wstęgi na otwarcie drogi w Horodnianach

Wcześniej był tam asfalt ale w złym stanie technicznym, droga była za wąska. - Cieszy mnie wzmożona działalność Powiatu Białostockiego - mówił (14.10.2022) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, przyznając jednocześnie, że wiele dróg jest jeszcze do przebudowania, bo to największy powiat w Polsce. 

- W 2016 roku była u mnie delegacja z Horodnian w sprawie tej drogi, czasami obiecujemy na wyrost ale tu dotrzymaliśmy słowa. Remont nie był łatwy, przeciągał się ale się udało – podkreślał starosta Jan Bolesław Perkowski.

Jan Gradkowski z Zarządu Powiatu Białostockiego ciesząc się ze zmodernizowanej drogi, wspomniał, że nieopodal jest prawie 2 km odcinek ul Mazowieckiej, który też jest planowany do przebudowy. 

Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz dziękował za wykonaną inwestycję. Podkreślał, że Horodniany to długa wieś i że bardzo liczy na etap II modernizacji drogi w postaci budowy chodnika w dalszej części miejscowości.

Niespodziankę uczestnikom sprawił mieszkaniec Horodnian - były wieloletni sołtys Jan Świerzbiński. Napisał i odczytał wiersz o historii miejscowości, w tym budowie tej drogi.

Koszt inwestycji wyniósł 2,3 mln zł, dofinasowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg prawie 980 tys. zł, a resztą kosztów podzieliły się Powiat Białostocki i Gmina Juchnowiec Kościelny. 

W ramach inwestycji powstało także 500 m chodników z kostki betonowej i 605 m kanalizacji deszczowej.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}