W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Internat w Łapach ocieplony i z windą

Osoby niepełnosprawne nie mają już problemu z dostaniem się do instytucji, mieszczących się w budynku Internatu I LO w Łapach. Budynek przy ul. Bohaterów Westerplatte 8 zyskał windę i nową klatkę schodową.

przecięcie wstęgi

W środę (18.01) uroczyście oddano je do użytku. Straszący wyglądem budynek Internatu z lat 60. bardzo się zmienił. Został ocieplony, ma nową elewację i właśnie windę. To o tyle ważne, że w budynku – oprócz internatu dla uczniów, są też: Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna, Wydział Geodezji i filia Powiatowego Urzędu Pracy. 

- Ta winda można by powiedzieć, że to była niewyobrażalna inwestycja, nie było na nią pieniędzy – mówił starosta Jan Bolesław Perkowski. Ale – jak dodał - rząd Prawa i Sprawiedliwości pomyślał o wszystkich  i w gminie Łapy też. - O gminę Łapy dbamy szczególnie, bo jest największym ośrodkiem miejskim w powiecie – mówił starosta. Dziękował parlamentarzystom i rządowi za program Polski Ład, za wsparcie inwestycji samorządu. Dodał, że budynek jest teraz w pełni dostępny.

Senator Mariusz Gromko dziękował Staroście, Zarządowi i wszystkim radnym Rady Powiatu za dobrą współpracę. To realizacja naszego zobowiązania przedwyborczego - mówił. - Podkreślaliśmy, że chcemy wyrównania szans. Liczę, że przed nami kolejne dobre inwestycje – zakończył senator.

- To ten moment, gdy środki rządowe i samorządowe pomagają w lepszym funkcjonowaniu instytucji publicznych. Wiele lat czekano, aby był normalny, wygodny dostęp do tego budynku – mówił sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski. 

Poseł Kazimierz Gwiazdowski pogratulował inwestycji. Stwierdził, że termomodernizacja obiektu pomoże i poradni, i filii PUP w zapewnieniu jak najlepszych warunków obsługi mieszkańców. 
- Dokonała się rzecz ważna, duża. Dziękuję staroście, zarządowi, radnym. Powiat jest zainteresowany, aby Łapy, ten największy ośrodek, wspierać – mówił z radością wicestarosta Roman Czepe.

Mariusz Gołaszewski, radny i dyrektor szkoły podstawowej w Płonce Kościelnej mówił: zrobiliśmy najważniejszą rzecz – uczyniliśmy dostępną poradnię pedagogiczną ważną dla dzieci z 5 gmin. Niech to służy mieszkańcom.

- Budynek powstał w latach ’60 i przez długie lata nic tu nie robiono. Inwestycje rozpoczęto po 2000 r., przymiarki do budowy windy trwały wcześniej, ale okazało się, że aby spełnić standardy musiała zostać wybudowana klatka schodowa z szybem windowym – zaznaczył dyrektor I LO Dariusz Wincenciak. Nie krył radości z uzyskania przez budynek pełnej dostępności architektonicznej.

Całkowity koszt inwestycji to 2,1 mln zł, gdzie 1,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 150 tys. zł przekazał PFRON a 500 tys. zł pochodziło z budżetu Powiatu Białostockiego. 

Zdjęcia (19)

{"register":{"columns":[]}}