W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Starostwo Powiatowe w Białymstoku przejdzie rozbudowę

Będzie to możliwe, dzięki 15 mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych. Wyniki pierwszego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w poniedziałek (25.10.2021 r.).

Prace nad projektem rozbudowy starostwa

- To niewiarygodne wsparcie. Gdyby nie to, wiele inwestycji by nie zaistniało. Rozbudujemy Starostwo, a gminy wyremontują przedszkola czy szkoły – cieszy się starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski. Jednocześnie składa podziękowania: premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, wiceministrowi Adamowi Andruszkiewiczowi, senatorowi Mariuszowi Gromko, posłom Dariuszowi Piontkowskiemu i Jarosławowi Zielińskiemu, wojewodzie podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu. 

W całym województwie wsparcie z funduszu wyniesie ponad 1,2 mld zł. Zrealizowane będą inwestycje drogowe, wodno-ściekowe, w infrastrukturę turystyczną, sportową czy projekty związane z edukacją i kulturą. Dofinansowanie otrzyma ponad 180 projektów. Wśród powiatów w Podlaskiem największa kwota ponad 115 mln zł trafi do powiatu białostockiego i jego gmin.

O konieczności rozbudowy Starostwa Powiatowego w Białymstoku mówi się od kilkunastu lat. Obecna siedziba jest zbyt mała, urzędnicy pracują w niewielkich pokojach, a część wydziałów ma siedziby w różnych częściach miasta, co jest sporym utrudnieniem dla interesantów ale i samych urzędników. 

Rozbudowa urzędu przy ul. Borsuczej 2 będzie kosztować wg szacunków ponad 20 mln zł. Ma być gotowa w ciągu trzech lat. Projekt już jest. Zarząd powiatu liczy, że przetarg na wyłonienie wykonawcy prac uda się ogłosić jeszcze w tym roku. Nowa część budynku ma powstać na działce u zbiegu ulic Borsuczej i Wiewiórczej, w tym celu wyburzone będą stare budynki garażowe.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}