W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie w DPS w Choroszczy w ramach projektu "Od zależności ku samodzielności - Edycja 2021"

16 września w Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców 11 Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa podlaskiego. Festyn pod nazwą "Święto pieczonego ziemniaka" odbył się dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Od zależności ku samodzielności - Edycja 2021".

Spotkanie w DPS w Choroszczy w ramach projektu "Od zależności ku samodzielności - Edycja 2021"

W ramach projektu mieszkańcy uczestniczyli w zajęciach, podczas których m.in. powstał ogródek warzywny, rabaty kwiatowe, odbyły się wycieczki rowerowe oraz krajoznawcze. Osoby mające problemy z poruszaniem się mogły skorzystać z rikszy zakupionej w ramach projektu. Powstała także "Sala rzeczy zapomnianych", której eksponaty w znacznej części kilkadziesiąt lat temu służyły ówczesnym mieszkańcom Domu.

Uczestnicy spotkania rywalizowali w konkurencjach, których motywem przewodnim był ziemniak (rzut ziemniakiem do celu, najdłuższa obierka, slalom z ziemniakiem, zbieranie ziemniaków na czas, wybieranka - niespodzianka, wykonanie stempli i figurek z ziemniaka). Płody rolne wykorzystane we wspólnej zabawie zostały wyhodowane przez mieszkańców DPS w Choroszczy w ogródku warzywnym, który powstał w ramach realizowanego projektu.

Mieszkańcy aktywnie uczestniczący w organizowanych zajęciach otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, które wręczyła Sekretarz Powiatu Białostockiego Pani Joanna Kondzior oraz Skarbnik Powiatu Pani Marta Szczuka.

Dziękuję Panu Dyrektorowi i wszystkim pracownikom DPSu w Choroszczy, za wspieranie i podejmowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Poprawa ich życia i nowe doznania są naszym wspólnym celem - dodaje Starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski.
 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}