W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Otwarcie drogi w m. Dołki

Z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości uroczyście otwarto przebudowaną drogę powiatową prowadzącą przez miejscowość Dołki (gm. Turośń Kościelna). Zamiast bruku i drogi gruntowej w złym stanie technicznym mieszkańcy mają teraz jezdnię asfaltową i chodnik.

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego otwarcia drogi w Dołkach

To zaledwie półkilometrowy odcinek, ale mieszkańcy odczuli poprawę komfortu życia. Mówili o tym podczas oficjalnego oddania drogi do użytku 14 czerwca 2022. W spotkaniu wziął udział wojewoda Bohdan Paszkowski. Mówił, że drogę wybudowano dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Staramy się, aby także mniejsze miejscowości, do których przez lata nie trafiały środki na takie inwestycje, mogły nadrobić zaniedbania – mówił wojewoda. 
Inwestycja kosztowała blisko milion złotych, z czego połowę stanowiło dofinansowanie z RFRD. Pozostała kwota pochodziła z budżetów Powiatu Białostockiego i Gminy Turośń Kościelna.
- Wsie także muszą się zmieniać, a my musimy zachęcać młodych ludzi, aby tu pozostawali. Niezbędne do tego jest stworzenie odpowiedniej infrastruktury, aby między innymi szybciej dojeżdżali do miast do swojej pracy - zaznaczył Starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski.
Sołtys wsi Katarzyna Zimnoch-Pieczur przypominała, iż jednym z problemów mieszkańców był brak odpowiedniej ścieżki dla dzieci do przystanku autobusowego, znajdującego się tuż za wsią. 
- Wsie na obrzeżach też mogą żyć w cywilizowanych warunkach - mówił wójt Turośni Kościelnej Grzegorz Jakuć i dziękował za wykonanie inwestycji. 
W wydarzeniu uczestniczyli także m.in. wicestarosta białostocki Roman Czepe, przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Białostockiego, radni, wójt Turośni Kościelnej Grzegorz Jakuć, miejscowi radni, drogowcy z PZD, przedstawiciele wykonawcy - firmy STRABAG, policja, duchowni i mieszkańcy wsi.

Zdjęcia (16)

{"register":{"columns":[]}}