W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dożynki w Krośnie i nowy wóz OSP w Piaskach

Poświęcenie nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego OSP w Piaskach było jednym z elementów dożynek parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Krośnie (gm. Tykocin). Zakup wozu Rada Powiatu Białostockiego dofinansowała kwotą 40 tys. zł.

Dożynki w Krośnie i poświęcenie nowego wozu OSP Piaski

Starostami dożynek byli państwo Aneta i Szymon Kropiewniccy. Chleb i kosz produktów złożyli w imieniu samorządu gminnego Burmistrz Tykocina Mariusz Dudziński i Przewodnicząca Rady Miejskiej Renata Kamińska. Powiat Białostocki reprezentowali w wydarzeniu Jan Gradkowski z zarządu powiatu i radny Adam Backiel. 
Kościół i przykościelny cmentarz w Krośnie tłumnie wypełnili wierni, uczestniczący w uroczystości poświecenia nowej dumy całej gminy – samochodu ratowniczo-gaśniczego, który będzie na wyposażeniu OSP w Piaskach. To zakup w ramach realizacji projektu „Ochrona i wsparcie dla społeczności transgranicznych”. Działanie należy do programu Interreg Polska-Litwa, a partnerem Gminy Tykocin po stronie litewskiej jest Straż Pożarna Rejonu Łoździeje. Powiat Białostocki dofinansował zakup wozu kwotą 40 tys. zł. 

Adam Backiel – radny powiatu białostockiego i przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego odczytał list gratulacyjny Starosty Powiatu Białostockiego Jana Bolesława Perkowskiego.
Burmistrz Tykocina Mariusz Dudziński podkreślił, że cieszy się, iż współpraca międzynarodowa zapoczątkowana w tej kadencji przynosi tak piękne owoce. Podkreślił też, że dofinansowanie zakupu wozu przez Powiat Białostocki było kolejnym z wielu aktów wsparcia ruchu OSP przez samorząd powiatowy.
Prezes OSP w Piaskach Grzegorz Zubrzycki serdecznie podziękował wszystkim zaangażowanym w projekt modernizujący jednostkę. Imienne podziękowania otrzymał m.in. Burmistrz Tykocina, Starosta Powiatu Białostockiego i radny Adam Backiel. Prezes Jan Gradkowski wręczył przyznane uchwałą zarządu powiatowego ZOSPRP odznaczenia wszystkim zaangażowanym w prace, na rzecz nabycia nowego, świetnie wyposażonego i zaprojektowanego do potrzeb jednostki OSP w Piaskach wozu.

Wydarzeniu towarzyszyła akcja szczepień przeciw covid-19. 
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}