W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga Protasy - Rafałówka uroczyście otwarta

Z udziałem zaproszonych gości 30.09 oficjalnie oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową z Protas do miejscowości Rafałówka (gm. Zabłudów). Koszt inwestycji to blisko 7 mln zł.

Otwarcie drogi w Rafałówce - przecięcie wstęgi

- To kolejna inwestycja, która poprawi komfort jazdy i bezpieczeństwo części mieszkańców powiatu białostockiego. Jeśli chodzi o inwestycje to jest dobry czas dla samorządów – oceniał obecny na uroczystości senator Mariusz Gromko.

Starosta Jan Bolesław Perkowski zapowiedział, że to nie koniec, bo w planach jest przebudowa dalszego odcinka drogi w kierunku Zabłudowa. - Kiedyś w powiecie powstawała rocznie jedna droga, teraz tych inwestycji jest o wiele więcej. Bez wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg nie byłoby to możliwe - podkreślał z zadowoleniem starosta Jan Perkowski. Inwestujemy nie tylko w drogi, ale też jednostki Powiatu jak szkoły, domy pomocy czy szpital – dodał.

 

Burmistrz Zabłudowa Adam Tomanek mówił, że na przebudowie tej drogi zyskali głównie mieszkańcy gminy, którzy dojeżdżają do pracy do Białegostoku. Podkreślał, że potrzeby inwestycyjne są tu ogromne, bo Zabłudów obszarowo jest jedną z większych gmin w Polsce.

Ponad 2-kilometrowy odcinek miał nierówną, zniszczoną nawierzchnię asfaltową. W trakcie przebudowy drogę Protasy - Rafałówka poszerzono do 6 metrów i wybudowano blisko 1,5-kilometrową ścieżkę rowerową. W samej Rafałówce po obu stronach są ciągi pieszo - rowerowe szerokości 2,5 m i dwa wyniesione przejścia dla pieszych w pobliżu szkoły – dla poprawy bezpieczeństwa. Koszt inwestycji to blisko 7 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę kosztów pokryły po połowie Powiat Białostocki i Gmina Zabłudów. Wykonawcą była firma STRABAG.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}