W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga Chraboły – Kopisk – otwarcie

Po latach oczekiwania mieszkańcy mogą cieszyć się ze zmodernizowanej drogi Chraboły – Kopisk (gm. Dobrzyniewo Duże). To ponad 4 km szutrowego niegdyś odcinka.

Przecięcie wstęgi na drodze Kopisk - Chraboły

We wtorek (18.10.2022 r.) uroczyście oddano ją do użytku. W ramach inwestycji przebudowano ponad 4 km drogi powiatowej. Uciążliwą nawierzchnię żwirową zastąpiła nawierzchnia poczwórnie powierzchniowo utrwalona emulsją i grysami. Na to zadanie Powiat Białostocki otrzymał milion złotych z budżetu Województwa Podlaskiego (Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów).

- Inwestycję tę wykonano za pieniądze samorządów wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, co oznacza, że dobrze ze sobą współpracują – mówił podczas spotkania w Kopisku poseł Kazimierz Gwiazdowski. 

- Nie było tu środków rządowych, ale cieszę się, bo wiele się w powiecie białostockim zmieniło i wiele jeszcze będzie się zmieniało – podkreślał ciesząc się z nowej inwestycji wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

- Ta droga by nie powstała, gdyby nie aktywność mieszkańców, którzy zgłosili radnym, że jest taka potrzeba – mówił wicemarszałek województwa Sebastian Łukaszewicz. Dodał, że droga będzie służyć nie tylko okolicznym mieszkańcom ale i turystom, odwiedzającym Puszczę Knyszyńską i pobliski Rezerwat Przyrody Krzemianka.

- To jedna z nielicznych dróg, gdzie nie było środków rządowych tylko samorządowe – podkreślał starosta Jan Perkowski, dodając że marzenia mieszkańców się czasami się spełniają a to skutek dobrze dokonanych przez mieszkańców wyborów. 

- To nie jest duża miejscowość, ale droga jest ruchliwa. Dojeżdżają tędy również dzieci do szkoły – mówił dziękując za inwestycję wójt Wojciech Cybulski. Podkreślił, że tak wracają wpłacone przez mieszkańców podatki. 

W imieniu mieszkańców za nową drogę dziękowała też radna Grażyna Woźniewska, mówiąc, że czekała na tę drogę 24 lata.
Proboszcz parafii w Kopisku ks. kan. Mirosław Szepiotko przed poświęceniem drogi podkreślał, że jego parafię odwiedzają tysiące turystów, którzy też korzystają z tej drogi. W urokliwym kościele w Kopisku znajdują się bowiem relikwie św. Stanisława Kostki. 

Inwestycja kosztowała ponad 2,3 mln zł. Oprócz dofinansowania z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów pieniądze na nią wyłożyły Powiat Białostocki i Gmina Dobrzyniewo Duże.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}