W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego - obrady

Zarząd Powiatu Białostockiego zatwierdził nabór uczniów do klas I na rok szkolny 2021/2022. Omówiono proponowane warianty przebudowy mostu w Dobrzyniewie Fabrycznym a także wnioski, planowane do złożenia w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej FDS).

Zarząd Powiatu Białostockiego - obrady 2 sierpnia 2021 r

Zarząd (2.08.2021 r.) zatwierdził nabór uczniów do klas I na rok szkolny 2021/2022. W tym roku w placówkach powiatowych utworzonych będzie 7 oddziałów.


Zarząd podjął uchwałę w sprawie powierzenia stanowiska Dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach na kolejne 5 lat Dorocie Kondratiuk.

 

Podjęto uchwałę w sprawie przedłużenia powierzenia stanowiska Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach Dariuszowi Wincenciakowi.


Podpisano porozumienie w sprawie przekazania Gminie Tykocin zarządzania drogą powiatową nr 1383B Saniki – Letniki – droga krajowa 8.


Podpisano umowę z Gminą Łapy w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Białostockiemu na realizację zadania „Wykonanie chodnika na wysokości posesji Nr 6 i 8 w ciągu drogi powiatowej Nr 2347B – ul. Grzybowej w Łapach”.


Zarząd wysłuchał informacji w sprawie rozstrzygnięcia naboru wniosków na inwestycje, mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

Omówiono także wnioski, planowane do złożenia w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej FDS).

 

Omówiono proponowane warianty przebudowy mostu w Dobrzyniewie Fabrycznym. Most jest z 1954 r., jest zbyt wąski, nie ma tam chodnika ani ścieżki rowerowej. Jego przebudowa jest konieczna by poprawić bezpieczeństwo poruszających się tamtędy rowerzystów i pieszych.

 

Podpisano wnioski skierowane do Wojewody Podlaskiego, dotyczące stwierdzenia nabycia prawa własności nieruchomości zajętych pod drogę powiatową nr 1437B.

{"register":{"columns":[]}}