W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Związek Powiatów Województwa Podlaskiego - posiedzenie

Przedstawiciele Związku Powiatów Województwa Podlaskiego obradowali w siedzibie Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Obrady zdominowała kwestia trwającej modernizacji ewidencji gruntów i budynków.

posiedzenie zarządu

Na posiedzenie 28 czerwca 2022 zaproszono  przedstawicieli: Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego „OPGK” sp. z o.o.z siedzibą w Olsztynie, firmy „to fix XYZ” sp. z o.o z siedzibą w Szczecinie oraz firmy GEO-GIS-Projekt sp. z o.o. z siedzibą w Nowogardzie.

 

Firmy te na terenie gmin: Choroszcz, Juchnowiec Kościelny i Zabłudów realizują zadania związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków oraz utworzeniem baz danych obiektów topograficznych BDOT500 i geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu GESUT. Zadania te prowadzone są w ramach projektu  „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”, współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. W związku z tym, iż terminy realizacji prac zleconych w/w firmom upłynęły z końcem grudnia 2021 roku zostali oni poproszeni o przedstawienie stanu zawansowania powyższych prac i realnego terminu ich zakończenia. W wyniku długiej dyskusji podczas spotkania przedstawiciele wszystkich firm realizujących zadania na terenie powiatu białostockiego zobowiązali się do wykonania podjętych zadań do końca 2022 roku.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}