W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe maszyny w CKZ w Łapach

Przybyło nowych maszyn w Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach (jednostce oświatowej Powiatu Białostockiego). Będą służyły uczniom i słuchaczom, a ich łączna wartość to ponad 603 tys. zł.

Nowe maszyny w CKZ w Łapach

Zakupione maszyny:

  • Ciągnik rolniczy Claas Arion 410 – 2 szt.
  • Ładowacz czołowy Metal-Technik MT-02
  • Przyczepa rolnicza MARPOL PMTB05
  • Wózek widłowy Goodsense FY18_763
  • Pług do śniegu Metal-Technik 2,1 m

Zakupiony do CKZ sprzęt, zastąpi 30 letnie maszyny. 

Cieszymy się bardzo. Edukowanie osób, które chcą zdobyć kwalifikacje musi odbywać się na nowoczesnym sprzęcie, tak aby później w pracy ludzie ci nie musieli uczyć się obsługi od nowa – podkreśla starosta Jan Perkowski.

Maszyny będą służyły do nauki jazdy kat. T i nauki pracy na maszynach rolniczych, jak również do praktycznej nauki zawodu na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych w zawodzie rolnik i technik rolnik.

Wózek widłowy będzie niezbędny do nauki jazdy na kursie "Obsługa wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli" – informuje dyrektor CKZ Krzysztof Dobkowski.

Nowe maszyny kupiono w ramach realizacji projektu "Profesjonalne kształcenie zawodowe w Łapach", finansowanego przez Unię Europejską. Jego wartość to 4 mln zł. O przyznaniu funduszy zdecydował Zarząd Województwa Podlaskiego. 
 
Z projektu finansowane są także modernizacja sal, dokształcanie nauczycieli i dodatkowe zajęcia w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach. 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}