W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Likwidacja barier architektonicznych – umowy

Kolejni mieszkańcy powiatu białostockiego będą mogli usunąć w mieszkaniach bariery architektoniczne z dofinansowaniem. Umowy w tej sprawie podpisali starosta Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i Zdzisław Łukaszewicz z zarządu powiatu.

Umowy na likwidację barier architektonicznych

Na rok 2021 z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na likwidację barier architektonicznych – zgodnie z decyzją Rady Powiatu Białostockiego - przeznaczono 100 tys. zł. Wysokość dofinansowania może wynieść do 95% kosztów, z tym, że maksymalną wartość przedsięwzięcia określono na 20 tys. zł.
Od początku roku w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zawarto umowy na kwotę 51 tys. zł. z trzema osobami dorosłymi, które spełniły warunki do uzyskania dofinansowania. W trakcie weryfikacji są trzy wnioski osób niepełnosprawnych. 

- Inwestycję należy ukończyć i rozliczyć w danym roku kalendarzowym, dofinansowanie nie przechodzi na rok kolejny – wyjaśnia dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbieta Turczewska. Wnioski o dofinansowanie w roku 2022 można będzie składać w PCPR od stycznia.