W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kwalifikacja wojskowa 2022

Rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa w powiecie białostockim. Komisje lekarskie oceniają stan zdrowia potencjalnych żołnierzy.

Kwalifikacja Wojskowa 2022 - rozpoczęcie w sali MDK przy ul Warszawskiej w Białymstoku.

Kwalifikację'22 w powiecie białostockim oficjalnie zainaugurowali (11.04.2022r. ) Wojskowy Komendant Uzupełnień w Białymstoku ppłk Dariusz Szorc i Starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski. 

Przed Powiatową Komisją Lekarską w Białymstoku będzie musiało się stawić 1036 osób, w tym 70 kobiet. W tej grupie 708 to osoby z rocznika podstawowego, czyli z 2003 roku. Pozostali to starsi, którzy np. nie mają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Wzywane kobiety, to te, które uczą się w szkołach medycznych, weterynaryjnych, morskich i lotniczych, a także mające zawód: psychologa, rehabilitanta, radiologa, diagnosty laboratoryjnego. 
Celem kwalifikacji wojskowej jest określenie, w oparciu o badania przeprowadzone przez powiatowe komisje lekarskie, stopnia zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn i kobiet, podlegających temu obowiązkowi.

Kwalifikacja w powiecie białostockim potrwa do końca maja. Stawienie się na nią jest obowiązkowe, a nieobecność trzeba usprawiedliwić - w przeciwnym razie grozi grzywna lub doprowadzenie przez policję. Powiatowa Komisja Lekarska nr 3 ma siedzibę w budynku Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Warszawskiej w Białymstoku.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}