W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Młodzi mieszkańcy powiatu z wizytą u starosty

„Ile ma pan lat?” - to jedno z pytań, na które odpowiadał Starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski swoim gościom. We wtorek 23 maja 2023 r odwiedziły go dzieci z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Wesołe Robaczki” w Wasilkowie. Taka wizyta przedszkolaków w starostwie w maju to już tradycja.

Starosta na spotkaniu z dziećmi z Przedszkola Wesołe Robaczki

Tym razem gościliśmy w urzędzie przy ul. Borsuczej dzieci z grup Motylki i Biedronki. Najpierw w sali konferencyjnej przedszkolaki zasiadły przy długim stole, gdzie co miesiąc obradują radni powiatu. Przy słodkim poczęstunku maluchy zadawały staroście pytania: czy ma zwierzątko, jaki ma samochód, czy ogląda telewizję i czy kąpie się w wannie. Jedno z dzieci zapytało też, kim chciał kiedyś być. Okazało się, że Jaś Perkowski najpierw chciał być strażakiem, potem policjantem a na koniec przedsiębiorcą – co mu się udało, bo przez wiele lat nim był. Odpowiadając na to pytanie, starosta dodał, że nieważne co się robi w życiu – warto się starać i robić to dobrze, z determinacją. 

Następnie dzieci mogły zabrać głos na mównicy, po czym starosta zaprosił je do obejrzenia Wydziału Komunikacji. W Sali obsługi interesantów przedszkolaki rozdawały wykonane własnoręcznie z papieru uśmieszki. Głośno wyrecytowały też swoje motto: „Optymistą fajnie być i z innymi dobrze żyć...”.

Wizyta przedszkolaków wywołała uśmiechy na twarzy zarówno interesantów jak i pracowników starostwa. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok.
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}