W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wspieramy organizację Szturmu Zamku w Tykocinie

- Waszmościowie i Acanki, na Szturm Zamku w Tykocinie 10 lutego tłumnie przybywajcie! – oświadczyli zgodnie starosta Jan Bolesław Perkowski, burmistrz Mariusz Dudziński i Zdzisław Łukaszewicz z Zarządu Powiatu Białostockiego wraz z rekonstruktorami z Komputowej Chorągwi Stefana Czarnieckiego. W czasie spotkania na dziedzińcu największego zamku na Podlasiu panowie podpisali umowę na dofinansowanie kwotą 5.000 zł organizacji wydarzenia promującego w kraju i za granicą powiat i region.

podpisanie umowy

Atrakcje będą dostępne od 10:00, a główna bitwa o 14:00 na przedpolu warowni. Już dziś warto zaplanować więcej czasu na uczestnictwo, bo i rekonstruktorów będzie więcej niż zwykle! Organizatorzy zdradzili, że na liście braci szlacheckiej widnieje już ponad 200 nazwisk sławnych żołnierzy skonfederowanych wojsk Rzeczpospolitej pod wodzą hetmana wielkiego litewskiego Pawła Jana Sapiehy i niesławnych, a doświadczonych w boju wojsk najeźdźczych służących Karolowi X Gustawowi.

Kto wygra tegoroczny szturm? Czy wierni Janowi Kazimierzowi, czy też słudzy Radziwiłłów i Szwedów? Tego sygnatariusze podpisanej umowy nie zdradzili. Wiadomo, że szykuje się wspaniałe widowisko w królewskim mieście Tykocinie.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}