W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Otwarcie drogi w Pogorzałkach

Z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości oficjalnie otwarto (29 kwietnia 2022 r.) przebudowaną drogę powiatową w miejscowości Pogorzałki, gm. Dobrzyniewo Duże.

Oficjalne otwarcie drogi w Pogorzałkach - przecięcie wstęgi

Inwestycja polegała na przebudowie 700 m drogi. Wykonana z betonu asfaltowego jezdnia ma teraz szerokość 5,5 – 6,5 m. Na wysokości kościoła powstało 16 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki brukowej dla samochodów osobowych oraz 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Na końcu trasy wykonano nową zatokę autobusową. Wzdłuż trasy powstały chodniki. Wykonano też odwodnienie drogi.

Obecny na spotkaniu senator Mariusz Gromko podkreślał, że to kolejna z wielu inwestycji Powiatu Białostockiego. Poseł Kazimierz Gwiazdowski mówił, że przebudowana droga to wynik dobrej współpracy samorządu z rządem i dofinansowania, jakie udało się pozyskać władzom Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Starosta Jan Perkowski przyznał, że droga miała być dłuższa, ale pojawiły się trudności. Mimo to, Powiat Białostocki nie zrezygnuje z planów i dalsze 300 m drogi będzie wykonane. Poza tym starosta poinformował, że trwa procedura przygotowania dokumentacji na kolejne odcinki dróg powiatowych Pogorzałki – Gniła, Pogorzałki – granica powiatu. Będą realizowane, gdy uda się pozyskać dofinansowanie z zewnątrz. 

Za to, że inwestycja doszła do skutku dziękowali sekretarz Gminy Dobrzyniewo Duże i miejscowi radni. Nową drogę poświęcili księżą katolicki i prawosławny. 

Inwestycja kosztowała ponad 1 mln zł. Połowę stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa, pozostałą kwotę pokryły Powiat Białostocki i Gmina Dobrzyniewo Duże. Wykonawcą była firma Probet. 

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}