W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wsparcie dla OSP z budżetu powiatu

Pieniądze będą przeznaczone m.in. na zakup odzieży ochronnej, drobnego sprzętu czy remontów w remizach. Dofinansowanie na łączną kwotę ponad 484 tys. zł otrzyma 49 jednostek OSP z powiatu.

OSP - zdjęcie wspólne uczestników na tle wozów

We wtorek (26 marca 2024 r.) władze Powiatu Białostockiego przekazały druhom ochotnikom promesy, potwierdzające dotacje z budżetu Powiatu Białostockiego. Uroczystość odbyła się na placu przed strażnicą OSP w Choroszczy. 

To właśnie strażacy ochotnicy najczęściej jako pierwsi docierają do miejsc pożarów, wypadków czy pomagają walczyć ze skutkami klęsk żywiołowych. Za tę ofiarną służbę dziękował im starosta Jan Bolesław Perkowski. Mówił, że kwota wsparcia jest nieco wyższa niż w ub. roku, ale zapewniał, że powodem nie są nadchodzące wybory. 
Wicestarosta Roman Czepe przyznał, że jednostki OSP dobrze wykorzystują przyznane dotacje, choć kwoty nie są tak duże jak wskazane przez strażaków we wnioskach.  
Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński podkreślał, że warto wspierać druhów, bo każde zainwestowane w OSP pieniądze zwracają się dwu-, trzykrotnie. 
Druh Jan Gradkowski mówił, że nie ma algorytmu, wg którego można obliczyć uratowane ludzkie życie czy zdrowie. A strażacy ochotnicy to „sól tej ziemi”. 
Były powiatowy radny dh Adam Backiel życzył strażakom tylu powrotów co wyjazdów do akcji. 
Jak podał starosta Perkowski - w latach 2019 - 2023 z budżetu powiatu na potrzeby OSP przekazano około 2 mln zł.


W załączeniu lista przyznanych w 2024 r. dotacji.

Materiały

Zestawienie przyznanych dotacji dla OSP - 2024
zestawienie​_przyznanych​_dotacji​_dla​_OSP​_2024.docx 0.02MB

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}