W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowa droga we wsi Bojary – oficjalne otwarcie

Z udziałem zaproszonych gości uroczyście otwarto (5.11.2021 r.) przebudowaną drogę powiatową we wsi Bojary w gminie Turośń Kościelna. Zmodernizowany odcinek ma 1,6 km. To połączenie miejscowości Bojary z przystankiem kolejowym na trasie Białystok-Łapy-Warszawa.

Nowa droga we wsi Bojary – oficjalne otwarcie

W miejsce drogi gruntowej powstała jezdnia bitumiczna o szerokości 5,5 m. W ramach zadania przebudowano kolidujący odcinek sieci wodociągowej i telefonicznej. 
Podczas oficjalnego otwarcia wojewoda Bohdan Paszkowski gratulował kolejnej nowej drogi w powiecie białostockim, przypomniał że samorząd wciąż jest liderem jeśli chodzi o liczbę budowanych dróg.

Starosta Jan Perkowski podkreślał, że Powiat Białostocki buduje nie tylko drogi, ale także inwestuje w szpital, domy pomocy społecznej, szkoły, utworzył w Łapach filię Wydziału Komunikacji.
Wicestarosta Roman Czepe wyrażając radość z nowej drogi, podkreślał, że to ładna okolica z dużą ilością zieleni i lasów, gdzie można wybrać się na grzyby. 
Wójt Turośni Kościelnej Grzegorz Jakuć dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowej drogi, zauważył, że choć to teren z niezbyt gęstą zabudową, to w ostatnim czasie zaczęła się tu budowa czterech domów. 

Wykonawcą inwestycji w Bojarach była firma STRABAG. Wartość prac to 1,4 mln zł. Zadanie w 50 % współfinansowane było z Funduszu Dróg Samorządowych, resztę kwoty pokryły Powiat Białostocki i Gmina Turośń Kościelna.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}