W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

50 sesja Rady Powiatu Białostockiego

Na wstępie radni minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego 23 listopada Jana Leończuka - byłego dyrektora Książnicy Podlaskiej, mieszkańca powiatu białostockiego. - Człowiek niezwykle życzliwy, pomocny, z ogromnym poczuciem humoru - tak wspominała na sesji Jana Leończuka kierownik Powiatowej Biblioteki Publicznej Małgorzata Szymańska - Rokicka.

50 sesja Rady Powiatu Białostockiego

Następnie przedstawiła radnym (25.11.2021 r.) najważniejsze działania biblioteczne z ostatnich 11 miesięcy. Ponieważ było to ostatnie uczestnictwo pani Małgorzaty Rokickiej w sesji, starosta Jan Bolesław Perkowski i radni podziękowali jej za dotychczasowe 20 lat pracy w bibliotece powiatowej, wręczając statuetkę Powiatu Białostockiego z napisem Kultura. Historia. Tożsamość. W dalszej części sesji radni przyjęli zmiany w budżecie powiatu na ten rok. Przeznaczyli 120 tys. zł na wsparcie policji, straży pożarnej, straży granicznej i WOT, w związku z obecnym kryzysem migracyjnym na wschodniej granicy kraju. Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetowej na zarządzanie kryzysowe. - Za uzyskane wsparcie służby będą mogły kupić sprzęt do nawiązywania łączności, czy do prowadzenia akcji poszukiwawczych - wyjaśniał starosta. 

Rada zapoznała się też z projektem budżetu na 2022 rok, drugie jego czytanie zaplanowano na kolejnej sesji. Następnie informację z pracy swoich wydziałów przedstawiali radnym dyrektorzy poszczególnych wydziałów Starostwa Powiatowego. Podkreślali wzrost liczby obowiązków w związku z tym, iż w powiecie osiedlają się wciąż nowe osoby (wydawanie praw jazdy, rejestracja pojazdów, wydawanie pozwoleń na budowę domów czy wycinkę drzew). Czas pandemii Covid-19 jest trudny, ale pracownicy Starostwa pełnią swoje obowiązki i obsługują interesantów. Czasami wiąże się to z wydłużonym czasem załatwiania spraw - np. w Wydziale Architektury, gdzie spora część pracowników chorowała lub choruje z powodu koronawirusa. W przerwie obrad był słodki poczęstunek – tort z okazji trzech lat pracy Rady Powiatu Białostockiego VI kadencji. 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}