Gabinet rehabilitacji powstaje w Czarnej Białostockiej
Realizacja nowego Programu Polityki Zdrowotnej rozpoczyna się w gminie Czarna Białostocka. Przewiduje on prowadzenie gabinetu rehabilitacji leczniczej do 2028 r. O szczegółach była mowa na konferencji prasowej, zorganizowanej w UM w Czarnej Białostockiej.
Program polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej mieszkańców gminy Czarna Białostocka na lata 2024-2028 jest finansowany przez samorząd gminy i NFZ, a realizować go będzie SP ZOZ w Łapach. W punkcie mieszczącym się w poradni przy ul. Torowej zabiegi będzie wykonywać pracownik szpitala.
- Szpital powiatowy w Łapach jako jedyny podmiot zgłosił się do konkursu, aby ten program zrealizować. Jesteśmy jedyną gminą w województwie podlaskim, która taki program realizuje, która przebrnęła przez procedury i już od stycznia przyszłego roku będą przyjmowani pierwsi pacjenci – mówił burmistrz Jacek Chrulski.
Za tę inicjatywę dziękowała włodarzowi dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ Anna Rzemek. Celem programu jest wsparcie głównie osób cierpiących na przewlekłe lub zapalne choroby układu ruchu i urazy. Co istotne – dotyczy tylko o mieszkańców gminy Czarna Białostocka.
- Jako szpital powiatowy zbliżamy się do mieszkańców całego powiatu, tym razem do mieszkańców gminy Czarna Białostocka. Zaczynamy od rehabilitacji. Dzięki panu burmistrzowi i pani dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ jest to możliwe. Będą to wizyty fizjoterapeutyczne, zabiegi rehabilitacyjne. Posiadamy potrzebny sprzęt i personel – zapewniała podczas konferencji dyrektor SP ZOZ Urszula Łapińska.
Zapisy na zabiegi właśnie się rozpoczynają. Są prowadzone pod nr tel. 661 802 804. Rehabilitacja rozpocznie się 2 stycznia 2025 r. a będzie ją wykonywać pracownica szpitala w Łapach Anna Puchalska. Gabinet będzie czynny od poniedziałku do piątku od godz.14.