W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Podpisano porozumienie dotyczące "Gminnej Akademii Seniora"

23.12.2021

To wspólny projekt Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Gminy Siedlce, adresowany do seniorów z terenu Gminy Siedlce. Ma na celu podniesienie świadomości seniorów w zakresie dbania o własne bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz mienie.

 Podpisanie porozumienia dot. "Gminnej Akademii Seniora"

W dniu 23.12.2021 r.  Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł.insp. Andrzej Dziewulski  oraz  Wójt Gminy Siedlce  Henryk Brodowski  podpisali  porozumienie o współpracy partnerskiej przy realizacji akcji profilaktycznej pod nazwą „Gminna Akademia Seniora" .Celem projektu jest edukacja osób starszych  w zakresie aspektów prawnych związanych z bezpieczeństwem seniorów w domu oraz w przestrzeni publicznej, zapobieganie wyłudzeniom środków finansowych oraz oszustwom dokonywanym na osobach starszych  ale  także zwiększenie świadomości mieszkańców gminy Siedlce w wieku 60+ na temat szkodliwości alkoholu i substancji psychoaktywnych. Projekt zrealizowany zostanie w cyklu  warsztatów edukacyjno-informacyjno-kulturowych adresowanych do seniorów na terenie Gminy Siedlce. Dla uczestników przewidziano konkursy obejmujące zagadnienia przekazywane w ramach warsztatów. Podsumowanie  akcji nastąpi w trakcie  Gminnego Dnia Seniora organizowanego przez  Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}