W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowy chodnik już niedługo

05.01.2023

Już niedługo w Chodowie pojawi się nowy chodnik, na który część mieszkańców długo czekała.

chodow

Już niedługo w Chodowie pojawi się nowy chodnik, na który część mieszkańców długo czekała.

Budowa chodnika w tym miejscu wiązała się z uzyskaniem pozwoleń, jednak w końcu się udało i przy wsparciu finansowanym z funduszy Samorządu Województwa Mazowieckiego na ul. Wegrowskiej w Chodowie powstanie chodnik.

Zadanie obejmuje przebudowę drogi wojewódzkiej nr 696 w zakresie budowy chodnika na odcinku od km 24+922,0 do km 25+637,1, czyli od istniejącego chodnika, aż do zakrętu. Łącznie powstanie ponad 700 metrów dwustronnego chodnika z odwodnieniami. Wybudowane zostaną rowy, kanał technologiczny, dwustronny chodnik, oraz zjazdy do przyległych działek, wykonane zostaną pobocza oraz oznakowanie.
W proinwestycyjnym budżecie województwa mazowieckiego na rok 2023 na przebudowę DW696 w Chodowie zaplanowano środki finansowe w wysokości 2 miliony złotych.

- To kolejny dowód na to, że szukanie wsparcia finansowego jest bardzo ważne. Budżet gminy nie pozwoliłby na realizację takiego przedsięwzięcia, a przy wsparciu funduszy z Samorządu Województwa Mazowieckiego, jesteśmy w stanie zwiększyć bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, przy mniejszym wkładzie własnych zasobów finansowych. To kolejny dobry krok w rozwój gminy - mówi wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}