W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Seniora w Chodowie

28.10.2022

Niedawno powstałe Koło Gospodyń Wiejskich w Chodowie "Chodowianki" to najmłodsze koło w gminie siedleckiej.

Dzień seniora

Było smacznie i wesoło!

Niedawno powstałe Koło Gospodyń Wiejskich w Chodowie "Chodowianki" to najmłodsze koło w gminie siedleckiej. Koło ,zawiązane z inicjatywy sołtys Ewy Osiadały przy wsparciu gospodyń z Chodowa, funkcjonuje niespełna miesiąc, a już może pochwalić się pierwszym sukcesem organizacyjnym, wokalnym i kulinarnym.

Dzień Seniora był możliwością do spotkania wszystkich mieszkańców Chodowa, którzy mieli możliwość i ochotę spędzić sobotnie popołudnie w dobrej atmosferze i wśród przyjaznych dla siebie osób.

- Cieszę się, że w miejscowości Chodów zawiązało się Koło Gospodyń Wiejskich. Jest to jedna z większych miejscowości w naszej gminie, a powstałe koło - jak dziś zauważamy - sprawi, że życie kulturalne i społeczne odżyje tu na nowo. Już dziś widzimy, że świetlica odzyskuje swój blask i zacznie w niej tętnić życie lokalne, właśnie między innymi dzięki pomysłom kobiet z koła "Chodowianki". Dziękuję za zorganizowanie tego dnia z myślą o seniorach, to dobry początek waszej działalności. I zapewniam, że będę przychylny do Waszych kolejnych pomysłów, które będziecie miały w planach realizować - gratulował podczas spotkania wójt gminy Henryk Brodowski.

Na spotkaniu obecny był również radny z Chodowa Grzegorz Koc, który potwierdził, że w nadliwieckiej miejscowości od dawna brakowało osób, które obudzą lokalne życie wśród mieszkańców.

- To pierwsze wydarzenie od bardzo dawna organizowane tutaj na świetlicy z myślą o mieszkańcach i przez mieszkańców. Mam nadzieję, i tego Wam życzę, aby nie było ono ostatnie. A pomysłów na pewno macie mnóstwo! - mówił radny Koc.

Wydarzenie zostało wzbogacone o występy lokalnego zespołu Grupa Śpiewacza Chodów, który po raz pierwszy miał możliwość w obecnym składzie wystąpić na scenie w chodowskiej świetlicy. Wystąpiły również zaprzyjaźnione zespoły z sąsiednich gmin - MokoBęc i zespół Jabłoniacy. Ale nie tylko śpiewem i tańcem zachęcano seniorów do aktywności. Na scenie pojawił się także kabaret BABA-ABA, który niejednokrotnie wywołał uśmiech na twarzach gości.

Po części oficjalnej i artystycznej na zaproszonych gości czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez członkinie koła. Dania na ciepło i przystawki na zimno, według regionalnych przepisów, zachwyciły tego wieczoru niejedno podniebienie.

Zdjęcia (28)

{"register":{"columns":[]}}