W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Otwarcie nowej inwestycji w gminie

31.07.2023

Książki na półkach – wstęga przecięta!

Otwarcie inwestycji

Książki na półkach – wstęga przecięta!

30 lipca odbyło się ważne dla społeczności gminnej wydarzenie, które otwiera kolejne możliwości intelektualne przed naszymi mieszkańcami.
Uroczyście otworzyliśmy wyczekiwaną przez mieszkańców Stoku Lackiego i okolicznych miejscowości inwestycję. Budynek kulturalno-oświatowy został poświęcony, a wstęga oficjalnie przecięta.

- Uroczyste otwarcie biblioteki i czytelni to wydarzenie historyczne, nie tylko dla mieszkańców okolicznych miejscowości, ale dla całej gminy.  Dzięki wsparciu finansowemu udało nam się stworzyć nowoczesną i dostosowaną do potrzeb czytelników przestrzeń, w której będą mogli znaleźć spokój i dobrą lekturę. Na pewno nie zabraknie też wydarzeń zachęcających do odwiedzania tego miejsca – mówił wójt gminy Henryk Brodowski.

Na nowo powstałą inwestycję składa się budynek o łącznej powierzchni 612 m2 powierzchni użytkowej, w którego skład wchodzą pomieszczenia socjalne, pokoje bibliotekarza i dyrektora, toalety również dla osób niepełnosprawnych, ale przede wszystkim magazyn książkowy z okazałą czytelnią i przestrzeń dla dzieci. Nie zabrakło także miejsca na kuchnię i pomieszczenia magazynowe.

- Od kilkudziesięciu lat mamy w naszej miejscowości chęć wprowadzenia większego czytelnictwa. Dzięki tej inwestycji i pięknemu obiektowi jest to możliwe. Jest to nie tylko miejsce ważne ze względu na czytelnictwo, ale również będzie to miejsce kulturalne, w którym na pewno nie zabraknie dobrych inicjatyw – mówił przewodniczący rady gminny Siedlce Andrzej Rymuza.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a gościom za prezenty, które trafią na nasze biblioteczne półki.

Biblioteka jest częścią inwestycji „Budowa przyszkolnej hali sportowej i modernizacja istniejących obiektów kulturalnych na terenie Gminy Siedlce”, która została dofinansowana w wysokości 10 566 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zdjęcia (24)

{"register":{"columns":[]}}