W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gazyfikacja w miejscowości Żelków-Kolonia

16.09.2022

Rusza inwestycja, która obejmuje gazyfikację miejscowości Żelków-Kolonia.

Gazyfikacja

Po opóźnieniu spowodowanym budową autostrady na terenie Żelkowa-Kolonii inwestycja została oficjalnie rozpoczęta.

Jak poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Polskiej Grupy Gazownictwa:
- Już 420 lokalizacji zadeklarowało przyłączenie do planowanej sieci gazowej, a liczba ta na pewno wzrośnie - mówił Robert Więckiewicz.

14 kilometrów sieci gazowej ułatwi dostęp do źródła ogrzewania nie tylko mieszkańcom, ale także przedsiębiorcom i instytucjom z gazyfikowanych terenów.

Wójt gminy Siedlce obecny na konferencji podkreślił, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i pomimo opóźnienia jest to bardzo potrzebna inwestycja, która ułatwi funkcjonowanie i zapewni stałe źródła ogrzewania.

Także wicestarosta powiatu siedleckiego Małgorzata Cepek wyraziła swoje zadowolenie z rozpoczęcia inwestycji, na którą tak długo czekała.
– W końcu będę mogła pozbyć się pieca węglowego i zamontować ogrzewanie gazowe. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w to zadanie i konsultacje społeczne z mieszkańcami. Pozostaje dodać - Szpadle w dłoń i do roboty! - zachęcała wicestarosta.

Gaz będąc paliwem, które zastąpi niepożądane ogrzewanie piecami węglowymi, przyczyni się do poprawy jakości powietrza na terenie gminy, a co za tym idzie zdrowia mieszkańców.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}