W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zaslużony dla Gminy Siedlce - Janusz Mikulski

28.11.2023

Podczas listopadowej sesji rady gminy Siedlce wyróżniliśmy pana Janusza Mikulskiego tytułem „Zasłużony dla Gminy Siedlce”.

Janusz Mikulski odznaczenie

Podczas listopadowej sesji rady gminy Siedlce wyróżniliśmy pana Janusza Mikulskiego tytułem „Zasłużony dla Gminy Siedlce”.

O nadanie tego tytułu wnioskowali radni gminy Siedlce, a wójt gminy wniosek ten poparł.
Pan Janusz Mikulski przez wiele lat służył na rzecz mieszkańców gminy Siedlce jako radny i przewodniczący rady gminy. Przez wszystkie te lata, jak podkreślono podczas listopadowej sesji działał stawiając dobro gminy na pierwszym miejscu.

- Pan Janusz pochodzi z Nowych Igań i bardzo długo pracował na rzecz naszego społeczeństwa gminnego. Wszyscy radni podpisali się pod wnioskiem i jest to niewątpliwe, że pragniemy Pana docenić za Pana działalność. Dzisiaj dokonuję wręczenia tego wyróżniania w imieniu własnym, radnych, pracowników i wszystkich mieszkańców gminy – mówił podczas sesji wójt gminy Henryk Brodowski.

Do słów uznania przyłączył się również przewodniczący rady gminy Siedlce:

- Chciałbym przede wszystkim podziękować za lata pracy na rzecz naszej społeczności. Dał się Pan poznać jako niestrudzony samorządowiec – dodał przewodniczący Rady Gminy Siedlce Andrzej Rymuza.

Po przyjęciu aktu nadania i statuetki Zasłużonego dla Gminy Siedlce głos zabrał Janusz Mikulski, który przybliżył historię swoich początków kariery w Radzie Gminy Siedlce, sięgających czasów pierwszego wójta Zygmunta Wielogórskiego.

- Byłem jedną z osób, które wójt Wielogórski namówił do pracy. Moja współpraca tutaj była do roku 2010, w sumie pracowałem tutaj 20 lat. Nie byłbym jednak tu obecny, gdyby nie obecność wielu ludzi, którzy zawsze chętnie włączali się do pracy – wspominał Janusz Mikulski.

Wspominał o początkach telefonizacji i pracach związanych z gazyfikacją zachodniej części gminy, a także budowę dróg.

- Dwie drogi pozwolę sobie szczególnie wymienić. Ulica Karskiego w Nowych Iganiach i ulica Kwiatowa w Starych Iganiach, dzisiaj jest to nie do uwierzenia, ale wielu ludzi pracowało tygodniami, aby te ulice budować – wspominał o swoich działaniach Zasłużony dla Gminy Siedlce.

Pan Janusz skierował swoje podziękowania do wójta,  wszystkich radnych, sołtysów, pracowników gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej -  życząc im dalszego rozwoju i udanych przyszłych wyborów.

Pan Janusz Mikulski został wyróżniony w kategorii „Działalność społeczna i samorządowa”.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}