W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

III Senior Festiwal

19.12.2022

Wydarzenie będące inspiracją dla seniorów można już zaliczyć do tradycji w gminie Siedlce.

ssenior

Wydarzenie będące inspiracją dla seniorów można już zaliczyć do tradycji w gminie Siedlce.

Już po raz trzeci seniorzy z terenu gminy Siedlce i nie tylko, spotkali się, aby zaprezentować swoje talenty i efekty licznych prób.
Występując w zespołach i solo, zaprezentowali utwory całego wachlarza muzycznego. Nie zabrakło ludowych śpiewów, nowoczesnych twórczości, a także każdy z występów zawierał utwór wprowadzający nastrój świąteczny.

- Bardzo jestem zadowolony, że w naszej gminie jest tylu aktywnych i utalentowanych seniorów. Dziękuję również zespołom z sąsiednich gmin, którzy przybyli zaprezentować swoje talenty. Dobrze, że nie byłem w jury, bo nie umiałby wybrać zwycięzcy. To już trzeci Festiwal dla seniorów, ale patrząc na Wasze talenty i zaangażowanie, zapewne nie ostatni - mówił wójt Henryk Brodowski.

Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ każdy z wykonawców, jak i każdy zespół wyróżniał się czymś wyjątkowym. Ostatecznie wśród uczestników festiwalu nie było przegranych.

1 miejsce – MokoBęc z Mokobód i Grupa Śpiewacza Chodów
2 miejsce –Alebabki i Zespół Śpiewaczy z Białk
3 miejsce – Zaliwianki z Krzymosz
Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy soliści – Bożena Kadej, Bożena Strąk i pan Janusz.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zaprezentować nam swoje wokale, a szczególnie za Waszą wrażliwość i ciepło, które mogliśmy poczuć podczas występów. To, w jaki sposób pielęgnujecie swoje talenty, jest bezcenne. Dziękuję także za wszystkie utwory świąteczne, dzięki którym wprowadziliście klimat świąteczny i nutkę nostalgii. Wybór naprawdę nie był prosty, bo wszyscy zaprezentowaliście się wspaniale - mówiła sekretarz gminy Dorota Dmowska-Paczuska.

Festiwal był również okazją do wysłuchania kolęd w wykonaniu młodej gwiazdy z terenu gminy Siedlce Ani Michalak oraz pełniącej funkcję sędziego występu Magdaleny Hymos-Sulej.

 

Zdjęcia (25)

{"register":{"columns":[]}}