W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pruszyn-szkoła-projekt ekologiczny

26.03.2021

Pruszyn-szkoła-projekt ekologiczny

Miło jest nam poinformować, że szkoły z Hołubli, Paprotni, Przesmyk, Pruszyna, Suchożebr i Krześlina biorą udział w projekcie ekologicznym Fundacji Edukacyjnej im. Władysława Śmiałka pt. „Młodzieżowa akcja na rzecz środowiska”. Projekt posiada honorowy patronat Nadleśnictwa Siedlce oraz patronat merytoryczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest finansowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Projekt ma na celu zaangażowanie młodzieży w akcję na rzecz ochrony ekosystemu lasu i łąki na obszarze wiejskim. Akcję zrealizujemy w sześciu małych miejscowościach powiatu siedleckiego. Inicjatorem działań będzie grupa 80-100 uczniów z klas szóstych (13-14 lat). Każda klasa stworzy film będący kampanią społeczną skierowaną do dorosłych mieszkańców wsi. Młodzież poprowadzi również zajęcia uświadamiające dla dzieci przedszkolnych i tych z zerówki oraz weźmie udział w szkoleniach, które rozwiną jej kompetencje miękkie, kreatywność i wyobraźnię. Doraźnym efektem projektu będzie mniejsza ilość śmieci w okolicy, a długofalowym – większe zaangażowanie Młodych w akcje społeczne oraz podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców sześciu miejscowości powiatu siedleckiego.

Aby uświetnić i nadać ważności realizacji projektu, chcielibyśmy w przyszłości zaprosić przedstawicieli Gminy Paprotnia do udziału w wydarzeniach, które będą miały miejsce podczas trwania całego przedsięwzięcia, czyli od marca bieżącego roku do końca kwietnia 2022 roku.

Materiały

Zasady i regulamin
Załącznik​_bez​_tytułu​_00039.pdf 0.06MB
Grafika
Załącznik​_bez​_tytułu​_00036.pdf 1.53MB
{"register":{"columns":[]}}