W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Siedlce stawia na sport

05.01.2022

Zdjęcie

W siedzibie Urzędu Gminy Siedlce doszło do przedłużenia umowy pomiędzy wójtem Henrykiem Brodowskim a Mariuszem Saraczewskim, właścicielem portalu SportSiedlce.pl.

Gmina Siedlce za czasów wójta Brodowskiego stawia na sport – i dosłownie, i w przenośni. W ostatnich latach na terenie wspomnianej jednostki administracyjnej powstało, lub zostało poddanych modernizacji, wiele obiektów. Najczęściej lokalizowanych przy placówkach edukacyjnych. Z roku na rok w gminie Siedlce działa coraz więcej klubów – w różnych dyscyplinach.

– Gmina Siedlce ma siedem zespołów oświatowych, uczy się w nich ponad 2500 uczniów, naucza ponad 300 nauczycieli. W każdej szkole mamy salę gimnastyczną i boiska sportowe. Staramy się, żeby sport rozwijał się poprzez stwarzanie jak najlepszych warunków dla wszystkich sportowców, a szczególnie naszych podopiecznych trenujących w WLKS – powiedział wójt gminy Siedlce.

Rokrocznie gmina Siedlce zajmuje czołowe miejsca w rozmaitych prosportowych klasyfikacjach. Wyróżnia się ona nie tylko na terenie powiatu siedleckiego, ale nawet województwa.

Materiały

link: http://sportsiedlce.pl/2022/01/04/gmina-siedlce-stawia-na-sport/
{"register":{"columns":[]}}