W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W OSP w Pruszynku dzieje się dobrze

03.11.2022

Do szeregów Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszynku oficjalnie dołączyli członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

OSP Pruszynek

Ślubowanie i nowy sprzęt

Do szeregów Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszynku oficjalnie dołączyli członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

21 października odbyło się ślubowanie na członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, do szeregów MDP wstąpiło 13 nowych druhen i druhów. W uroczystości wzięli udział nie tylko strażacy, ale przy okazji przekazania nowego sprzętu dla strażaków obecni byli także przedstawiciele samorządowi.

- Każdy zaślubiony strażak to kolejne ręce gotowe do pomocy niesionej potrzebującym. Jestem zadowolony, że tego dnia, gdy do młodego zespołu dołączają kolejni strażacy, możemy przyjść do Was z podarkami. Komplety przekazane z Samorządu Województwa Mazowieckiego usprawnią Wasze działania, a przede wszystkim zapewnią Wam bezpieczeństwo podczas akcji - mówił na spotkaniu wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Wsparcie przekazywane ochotniczym strażom pożarnym to niewątpliwie dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, dla których ochotnicze jednostki są często tymi, które na miejscu akcji pojawiają się jako pierwsze - zwłaszcza w miejscowościach oddalonych od miast.

- Samorząd Województwa Mazowieckiego wie, jak ważne jest sprawne funkcjonowanie Ochotniczych Straży Pożarnych, dlatego nowe komplety, które trafią do Waszych zasobów, niech służą Wam podczas akcji i pomocy, którą niesiecie. Gratuluję wszystkim, którzy uroczyście ślubowali wstąpienie w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Życzę Wam powodzenia i tyle samo powrotów, co wyjazdów do akcji, ale przede wszystkim chęci do działania i satysfakcji z podejmowanych wyzwań - gratulowała Ewa Janina Orzełowska.

Do zasobów jednostki w Pruszynku trafiły komplety strażackie.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}