W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rusza remont kolejnego odcinka DW696

24.03.2023

Podpisanie umów

Niedługo ruszy remont kolejnego odcinka DW696 w Chodowie.

23 marca w Urzędzie Gminy Siedlce podpisano umowę z wykonawcami na przebudowę prawie kilometrowego odcinka drogi.

- Jest to kontynuacja prac z zeszłego roku, w ramach których wyremontowano nawierzchnię i przebudowano chodniki. Podpisane umowy z niezawodną firmą z naszego regionu, firmą MIKST, obejmują kontynuację remontu na trasie Siedlce-Węgrów. Dziękujemy pani marszałek za kolejne środki przeznaczone na rozwój naszej gminy. Choć droga jest wojewódzka, to jeżdżą nią głównie nasi mieszkańcy - mówił podczas spotkania wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Umowę na przebudowę podpisał Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie i firma MIKST z Węgrowa.

- Jest to kolejna inwestycja skierowana do mieszkańców. Choć remont odbędzie się na terenie Chodowa to skorzystają z niej nie tylko mieszkańcy tej miejscowości. Wielokrotnie lokalny samorząd podkreślał, że remont tej drogi, a przede wszystkim powstanie chodników na całym odcinku jest priorytetem w tamtym rejonie. A dla nas bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze - podkreśliła Janina Ewa Orzełowska członek zarządu Województwa Mazowieckiego.

Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorz Obłękowski wyjaśnił, że na wspomnianym odcinku przebudowane zostaną również zjazdy do nieruchomości i wyremontowano zostaną pobocza.

- Koszt tej inwestycji może wydawać się duży, względem remontowanego odcinka drogi, jednak należy zaznaczyć, że inwestycja nie obejmuje tylko remontu nawierzchni, ale również przebudowę zjazdów, remont poboczy, wygospodarowanie pasów zieleni oddzielających chodniki od jezdni, a także wszelkie odpływy i kanalizacja deszczowa - mówił Grzegorz Obłękowski.

Prace remontowe ruszą już niedługo i potrwają 12 miesięcy. Jak zapowiedział wykonawca inwestycji.

- 12 miesięcy, tyle potrwa remont i nie są planowane żadne opóźnienia. Na czas remontu ruch w tym miejscu będzie odbywał się wahadłowo przy wsparciu sygnalizacji świetlnej - mówił Dariusz Ostasz.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}