W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Świadomość bezpieczeństwa na drodze - spotkanie z policją

22.09.2022

Zespół Oświatowy w Iganiach dbając o bezpieczeństwo swoich podopiecznych wychodzi na przeciw zagrożeniom.

Bezpieczeństwo na drodze

21 września uczniowie klas I wzięli udział w międzynarodowej akcji pod nazwą Roadpol Safety Day - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych.

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drogach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych w okolicy przejść dla pieszych i na nich. W spotkaniu udział wzięli policjanci z siedleckiej komendy, którzy w rozmowie wyjasnili najważniejsze zasady, a podczas spaceru pokazali jak właściwie zachowywać się na drodze.

Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach usytuowany jest przy bardzo ruchliwej trasie A2, dlatego działania policjantów objęły teren przejścia dla pieszych przy szkole. Dzieci prezentowały przejeżdżającym kierowcom tablice z napisami dotyczącymi bezpiecznego zachowania na drodze. Jednocześnie pod okiem policjantów mogły dowiedzieć się, jak bezpiecznie pokonywać przejście dla pieszych.

Za udział w spotkaniu dziękujemy policjantom Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, bo właśnie dzięki takim działaniom możemy mieć wpływ na świadomość dzieci podczas poruszania się na drodze i zwrócić uwagę na istotę bezpieczeństwa. Dziękujemy także pracownikowi, który na co dzień dba o odpowiednie warunki na drodze do szkoły i zapewnia uczniom bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych.

 

fot.: Sławomir Mikiciuk

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}