W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina jest przygotowana na wypadek zagrożenia

04.10.2022

W przypadku awarii elektrowni jądrowej i uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu, konieczne jest podanie osobom przebywającym na terenie zagrożonym tabletki zawierającej wysokie stężenie stabilnego jodu.

jodek

W przypadku awarii elektrowni jądrowej i uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu, konieczne jest podanie osobom przebywającym na terenie zagrożonym tabletki zawierającej wysokie stężenie stabilnego jodu.

Po ogłoszeniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o rozpoczęciu akcji wydawania preparatu, mieszkańcy gminy otrzymają dawkę jodku potasu w punktach, które zostały wyposażone w odpowiednie ilości tabletek.

Tabletkę należy przyjąć niezwłocznie po otrzymaniu od służb komunikatu – najlepiej w ciągu dwóch godzin, maksymalnie do 8 godzin, po ogłoszeniu zagrożenia.

Aby otrzymać tabletkę należy zgłosić się do punktów, w których są one zgromadzone – na terenie gminy są to - dwa punkty medyczne (Nowe Opole i Pruszyn) i 7 placówek oświatowych.

W pierwszej kolejności tabletki zostaną podane dzieciom i młodzieży ( według zaleceń dotyczących dawkowania), następnie według zgłoszeń do punktów poboru mieszkańcom gminy.

W usprawnieniu akcji rozprowadzania tabletek pomogą strażacy z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

LISTA PUNKTÓW:

Punkt medyczny - Nowe Opole ul. Spacerowa 1A

Punkt medyczny – Pruszyn  ul. Dolina Liwca 61

Zespół Oświatowo-Wychowawczy Białki ul. Diamentowa 1

Zespół Oświatowy Golice 2

Zespół Oświatowy Nowe Iganie ul. Siedlecka 113

Zespół Oświatowy Pruszyn ul. Dolina Liwca 46

Zespół Oświatowy Stok Lacki ul. Siedlecka 135

Zespół Oświatowo-Wychowawczy Chodów ul. Sokołowska 1

Zespół Oświatowy Żelków-Kolonia ul. Siedlecka 202

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}