W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

ŚWIĘTO 18. DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ

06.09.2021

Zdjęcie

Defendere Patriam Lex Nostra (Naszym Prawem Obrona Ojczyzny)

 

Wyjątkowy przebieg miały obchody Święta 18. Dywizji Zmechanizowanej, które odbyły się w dniach 3 i 4 września w Siedlcach.

Rozpoczęcie poprzedzone było uroczystą galą 18.Dywizji Zmechanizowanej, która miała miejsce w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego STMS w Siedlcach. Dowódca dywizji - gen. dyw. dr Jarosław Gromadziński uhonorował osoby wspierające 18. Dywizję Zmechanizowaną pamiątkowymi ryngrafami, wśród których znalazł się Henryk Brodowski wójt gminy Siedlce. Uroczystą galę zakończył koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Drugi dzień obchodów rozpoczęła Msza Św. w intencji żołnierzy i pracowników cywilnych wojska w kościele garnizonowym w Siedlcach. Po uroczystym apelu, na placu przy ul. Jana  Pawła II w Siedlcach, odbył się piknik wojskowy i prezentacja sprzętu znajdującego się na wyposażeniu 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}