W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zadbamy o zdrowe uśmiechy dzieci

18.01.2024

Na terenie naszej gminy powstanie gabinet stomatologiczny, który będzie dbał o zdrowe uśmiechy naszych uczniów.

gabinet
Na terenie naszej gminy powstanie gabinet stomatologiczny, który będzie dbał o zdrowe uśmiechy naszych uczniów.
 
W czasie ferii na terenie placówki oświatowej w Stoku Lackim rozpoczęły się prace remontowe nad pomieszczeniem dawnej kuchni, która zostanie zagospodarowana pod gabinet dentystyczny.
Z gabinetu będą korzystać wszyscy uczniowie, którzy będą wymagali leczenia, natomiast przeglądy dentystyczne będą odbywały się we wszystkich naszych placówkach oświatowych.
 
Doktor stomatolog zadba, aby każdy uczeń w naszych gminnych placówkach miał zdrowy i zadbany uśmiech. Przeglądy mają wskazać konieczność leczenia, które odbędzie się w gabinecie pod obecnością rodziców. Zabiegi dentystyczne wykonywane będą na NFZ.
 
- To bardzo ważne, abyśmy już od najmłodszych lat dbali o zdrowe uśmiechy i dobre praktyki dentystyczne. Pierwszym punktem na mapie gminy będzie gabinet w szkole w Stoku Lackim, jednak to nie koniec. Jeśli zainteresowanie leczeniem i przeglądami będzie większe, zaplanujemy dodatkowy punkt stomatologiczny w innej placówce oświatowej po zachodniej stronie gminy – mówi wójt Henryk Brodowski.
 
Bezpłatna poradnia stomatologiczna prowadzona będzie przez doktor stomatolog w ramach kontraktu z NFZ.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}