W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

216 kilometrów rowerem wokół ziemi siedleckiej

216 kilometrów rowerem wokół ziemi siedleckiej. Ruszyły zapisy na rajd rowerowy Twarda Skóra.

Ruszyły zapisy na rajd rowerowy

To zupełnie nowe wydarzenie, które niebawem stanie się punktem obowiązkowym w kalendarzu każdego miłośnika dwóch kółek z okolic Siedlec - i nie tylko. Jego pierwsza edycja odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku. Organizatorem wyścigu jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, a całą inicjatywę napędza energia i zaangażowanie wszystkich trzynastu gmin, przez które już niebawem przejedzie peleton.

Start i meta wyścigu to Kotuń, Plac Danielaków, a sama trasa ma 216 km długości i okrąża całą ziemię siedlecką, nie pomijając gminy Siedlce.

Celem, który przyświecał organizatorom imprezy, jest promocja ziemi siedleckiej i mazowieckiej oraz pokazanie ich jako terenów o wyjątkowo pięknej przyrodzie, które wręcz proszą się o aktywne spędzanie wolnego czasu. Malownicze miejscowości, zielone i zachwycające o tej porze roku tereny nadrzeczne, a także znakomita infrastruktura stworzą miłośnikom kolarstwa wyjątkowo dogodne okoliczności, by nasycić wzrok pięknem przyrody. Kolarze mogą przy tym postawić sobie sportowe wyzwanie i sprawdzić swoje siły na zupełnie nowej trasie. Na koniec wyłonieni zostaną liderzy poszczególnych grup wiekowych, a także zwycięzca rywalizacji Open.

Organizacja tej imprezy jest więc efektem współdziałania i ogromnej pomocy wszystkich trzynastu gmin powiatu siedleckiego - przy dofinansowaniu z budżetu powiatu siedleckiego i województwa mazowieckiego.

Więcej informacji na stronie https://twardaskora.pl/ .

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}