W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Oświadczenie Wójta Gminy Siedlce

03.04.2024

Nastąpiło to, czego wszyscy mogliśmy się jedynie spodziewać.

Nastąpiło to, czego wszyscy mogliśmy się jedynie spodziewać.
Kampania wyborcza przyjęła najgorszą, bo brudną formę działania. Dotyczy to osób, które pierwszy raz stykają się z wyborami samorządowymi i nie znają zasad czystej, merytorycznej kampanii – opartej na rozmowach, spotkaniach z mieszkańcami i dialogu z kontrkandydatami, który powinien być prowadzony bez nieczystych zagrywek.
Szanowni Mieszkańcy Gminy Siedlce z uwagi na fakt, że sprawa dotyczy Wójta Gminy i Radnych obecnej kadencji Rady Gminy Siedlce chciałem poinformować, że w miniony poniedziałek w urzędzie gminy pojawił się materiał szkalujący Wójta Gminy Siedlce, radnych, sołtysów oraz pracowników jednostek podległych.
Materiał został wydrukowany w Urzędzie Gminy Siedlce i pochodzi z komputera pracownika urzędu Jana Osieja, który kandyduje do Rady Powiatu. Jako pracodawca rozpocząłem procedurę kontroli i wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych.
Dziś rano, w Katolickim Radiu Podlasie poinformowałem o zaistniałej wczoraj w nocy sytuacji, która miała miejsce w jednej z naszych miejscowości.
 
 
Wszystkie materiały zostały przekazane do organów ścigania wraz z całym zabezpieczonym materiałem filmowym. Dementuję również plotki, które pojawiają się w przestrzeni publicznej i mediach społecznościowych o rzekomym dystrybuowaniu ulotek przez mojego zastępcę, który fakt mogą potwierdzić policjanci obecni przy zdarzeniu, a także o wykorzystywaniu pojazdu służbowego do celów prywatnych ( Pojazd o nr rej. WSI06999 nie jest własnością Urzędu Gminy Siedlce)
Szanowni Kandydaci na wójta Gminy Siedlce zwracam się do Państwa o przekazanie apelu do kandydatów startujących z Waszych list wyborczych o szanowanie zasad rozsądnej, merytorycznej i cywilizowanej kampanii wyborczej oraz zaprzestanie oczerniania niewinnych osób. Czarnym atakiem na kontrkandydatów nie wygracie Państwo wyborów.
Apeluje o odpowiedzialność i szanowanie swoich wyborców, którzy zasługują na poznanie Waszych pomysłów, konstruktywne rozmowy, a nie na oszczerstwa i ataki kierowane do kontrkandydatów.
Mieszkańcy Gminy Siedlce proszę Was o liczne wzięcie udziału w wyborach już w najbliższą niedzielę. Będzie to najlepsza gwarancja, że ludzie nieodpowiedzialni, którzy nie mają odwagi podpisać się pod roznoszonym materiałem, atakującym wójta, radnych, sołtysów i pracowników gminy, nie obejmą stanowisk radnych w naszej gminie. Informuję, że wobec tych osób zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.
Jako wójt gminy Siedlce nie wyrażam zgody na prowadzenie kampanii wyborczej kosztem osób, niebiorących w niej udział, krzywdzący dobre imię urzędu i jego pracowników.
Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski
 
edytowano: 05.04.2024 15:55

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}