W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowy pojazd strażacki w gminnych szeregach

10.05.2023

Podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka do OSP Błogoszcz trafił niecodzienny prezent.

Nowy wóz

Podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka do OSP Błogoszcz trafił niecodzienny prezent.

Strażacy Ochotnicy z naszej jednostki powitali nowy pojazd, który będzie im służył podczas akcji.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy udało się zakupić dzięki zaciągniętej przez gminę korzystnej pożyczce z WFOŚiGW oraz dotacji z Mazowsza, a także wkładzie własnym ze środków gminy.

- Na doposażenie strażaków i nowy sprzęt zawsze znajdą się pieniądze. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, a dobrze doposażeni strażacy i najlepszy sprzęt to szybka i efektywna akcja pomocowa. Strażacy dbają o nasze bezpieczeństwo, a my musimy zadbać, aby niczego im nie brakowało – mówi wójt gminy Henryk Brodowski.

Poświęcenia i błogosławieństwa nowego pojazdu dokonał proboszcz parafii Pruszyn ksiądz Marek Chomiuk powiatowy kapelan strażaków.

Klucz do nowego pojazdu na ręce kierowcy jednostki przekazał wójt Henryk Brodowski  i przewodniczący Rady Gminy Siedlce Andrzej Rymuza.

Volvo typu GBA z 2022 roku to średni uterenowiony pojazd z 6-cio osobową kabiną zespoloną, dwoma zbiornikami (na wodę i na środek pianotwórczy). Pojazd wyposażony jest w autopompę o wysokiej wydajności, dzięki której wzrasta efektywność prowadzonych akcji gaśniczych.

Pojazd jednostka OSP Błogoszcz dodatkowo wyposażyła w niezbędne sprzęty, które udało się zakupić dzięki środkom przyznanym m.in. z funduszu sołeckiego pobliskich sołectw, jednak jak zapowiada prezes – do pełnego wyposażenia na wysokim poziomie brakuje jeszcze kilku istotnych elementów.

- W przypadku takich prezentów zawsze mówimy, że to ogromna radość, ale równocześnie chcemy, aby ten sprzęt przydawał się jak najrzadziej, a najlepiej wcale – mówił prezes OSP Błogoszcz Kamil Karczewski.

 

„ Samochód współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania OSP-2022”

- „Zakup średniego uterenowionego samochodu pożarniczego dla OSP w Błogoszczy  dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie pożyczki ”.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}