W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowa hala sportowa oficjalnie otwarta

12.10.2023

"Żeby coś się zdarzyło, Żeby mogło się zdarzyć (...) trzeba marzyć"

Otwarcie hali

"Żeby coś się zdarzyło, Żeby mogło się zdarzyć (...) trzeba marzyć"

Właśnie to hasło przyświecało uroczystości oficjalnego przecięcia wstęgi i otwarcia nowej hali sportowej, która dla całej społeczności szkolnej i gminnych klubów sportowych była długo wyczekiwanym marzeniem.

 11 października odbyły się oficjalne uroczystości otwarcia i poświecenia nowo powstałej, pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale.

- Chcieliśmy mieć w gminie, bo liczy ona ponad 19 tys. mieszkańców, jedną dużą halę, gdzie będzie można organizować rozgrywki nawet na międzynarodowym poziomie. Dzięki tej inwestycji, uczniowie, młodzież, mieszkańcy i zawodnicy z gminy będą mogli się rozwijać pod względem sportowym. Jest to hala, która nie tylko będzie się cieszyć zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, ale również klubów sportowych, które chętnie zwiększą aktywność sportową w naszej gminie.  - mówił wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Powstanie budynku sportowego przy zespole szkolnym w Strzale nie tylko uatrakcyjni lekcje wychowania sportowego uczniom, ale będzie zachętą do aktywnego spędzania czasu na zajęciach i treningach prowadzonych na tym obiekcie poza programem lekcyjnym.

- Zespół Oświatowo-Wychowawczy w Strzale do tej pory nie miał hali sportowej. To dla nas wszystkim było marzenie, które nie wierzyliśmy, że może się spełnić. Rok temu, gdy na teren szkoły wjechały pierwsze sprzęty i rozpoczęła się budowa, nie mogliśmy doczekać się tego dnia, gdy zobaczymy radość naszych dzieci. Cieszymy się bardzo, że ta piękna, nowoczesna sala powstała właśnie u nas, ponieważ jest to spełnienie marzeń dzieci, nauczycieli i rodziców - mówiła dyrektor placówki Magda Walerczuk-Radziszewska.

Budynek o powierzchni 1639 m2, obejmie 1230 m2 drewnianej nawierzchni hali sportowej, co umożliwia prowadzenie treningów i rozgrywek piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej, a także siatkówki i tenisa.

Ponadto wyróżniającym elementem budynku są wysuwane trybuny mieszczące 200 kibiców.

Plany budowy objął także całe zaplecze sportowe. W tym cztery szatnie z łazienkami i natryskami, toalety damskie, męski i dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia porządkowe, magazyn sportowy i pokój nauczyciela wf-u.

Obecni na uroczystości samorządowcy, parlamentarzyści i przyjaciele gminy podkreślali, jak ważnym wydarzeniem dla całego regionu jest otwarcie hali sportowej przy placówce w Strzale.

- Inwestycja, choć była tu potrzebna już od wielu lat, nie była łatwa do realizacji. Zanim pojawił się projekt i możliwości, na ten sukces pracowało wiele osób. Podziękowania należą się pani sekretarz Dorocie Dmowskiej-Paczuskiej i jej wydziałowi, za pisanie dobrych wniosków, które pozwoliły nam znaleźć dofinansowanie na realizację tego planu, a także pani skarbnik Barbarze Rybaczewskiej, która znalazła finanse w budżecie gminy na wkład własny do tej inwestycji. Dziękuję również radnym i przewodniczącemu, że dali się przekonać i pozytywnie przegłosowali powstanie hali sportowej w przy szkole w Strzale – kierował podziękowania do współpracowników wójt gminy Henryk Brodowski.


Wartość zadania: 10 977 777,77 zł
Dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji strategicznych: Polski Ład

Zdjęcia (29)

{"register":{"columns":[]}}