W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowa świetlica w Wołyńcach - budowa ruszyła

14.03.2024

Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Wołyńcach.

budowa świetlicy

Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Wołyńcach.

Symbolicznego wkopania łopaty dokonał na budowie wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski i sołtys miejscowości Wołyńce Maria Woźniak.

- Rozpoczęliśmy budowę świetlicy w Wołyńcach. Dotychczasowy budynek był mały i niewystarczający dla mieszkańców. Zainteresowanie aktywnościami w tej miejscowości jest duże., dlatego świetlica, która tu powstaje na pewno zachęci  mieszkańców do spotkań i aktywności. Liczę, że powstanie tu Koło Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora - mówił wójt gminy Henryk Brodowski.

Obecna świetlica, będąca również filią biblioteczną nie spełnia obecnie oczekiwań mieszkańców. I jak podkreśliła sołtys miejscowości Wołyńce - mieszkańcy są szczęśliwi.

- Od wielu lat, a nawet pokoleń czekaliśmy na tę świetlicę. Jesteśmy wdzięczni i bardzo szczęśliwi, że wójt przychylił się do naszej prośby - mówiła sołtys Maria Woźniak.

Nowa świetlica zostanie dobudowana do istniejącej, będzie przestrzenna i na pewno pozwoli mieszkańcom brać udział w planowanych wydarzeniach kulturalnych, spotkaniach integracyjnych, a także zajęciach dla dzieci czy seniorów.

Zakończenie budowy zaplanowano jeszcze w tym roku.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}