W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zwrot podatku akcyzowego 2021

26.07.2021

zdjęcie przedstawia po lewej stronie fragment laptopa z dłońmi ułożonymi na klawiaturze, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Ogłoszenie

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej można składać w terminie od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r.

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r.

W przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu również do bydła, oprócz faktur na zakup oleju napędowego, producent rolny obowiązany jest dostarczyć dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

 

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2021 roku wynosi:

100,00 zł * ilość ha użytków rolnych

oraz

30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

 

Stawka zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego – 1,00 zł

 

Wypłaty będą realizowane przelewem na rachunek bankowy wskazany we wniosku w terminie 1-29 października 2021 r.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Siedlce (pok. nr 25 i 27) lub pod numerem telefonu 25/ 63 277 31 w. 83 i w. 59                                                                                          

                              

Materiały

wniosek o zwrot podatku akcyzowego
wniosek​_o​_zwrot​_podatku​_akcyzowego.pdf 1.02MB
oświadczenie dzierżawy
oświadczenie​_dzierżawy.docx 0.01MB
oświadczenie PKD
oświadczenie​_PKD.docx 0.03MB
zestawienie faktur
zestawienie​_faktur.docx 0.04MB
{"register":{"columns":[]}}