W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sesja Rady Gminy Siedlce 29.12.2022

30.12.2022

Na ostatniej w roku 2022 sesji Rady Gminy Siedlce głównym tematem było podjęcie uchwały budżetowej na rok 2023.

sesja

Na ostatniej w roku 2022 sesji Rady Gminy Siedlce głównym tematem było podjęcie uchwały budżetowej na rok 2023.

Zanim doszło do uchwalenia budżetu, wójt gminy Siedlce podsumował działania podejmowane na rzecz gminy w roku minionym i wspominał o ważnych inwestycjach.

Punktem ważnym dla mieszkańców było również podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Siedlce na lata 2023-2026.

Jednak tematem najważniejszym i budzącym największe oczekiwania wśród radnych był punkt obrad dotyczący budżetu na rok 2023.

Projekt uchwały, obejmujący planowane dochody w wysokości ponad 110 milionów złotych i planowane na 114 milionów złotych wydatki, został jednogłośnie zatwierdzonych przez radnych gminy Siedlce.

- Budżet jest jak co roku okazały. Biorąc pod uwagę nasze dochody i dofinansowania, o które w tym roku również będziemy się starać, jestem przekonany, że rok 2023 będzie równie dobry, a może nawet i lepszy niż mijający 2022. Nasz budżet jest ambitny, ale pomimo że stawiamy sobie wysokie wymagania, wiem, że jesteśmy w stanie go wykonać – mówił wójt Henryk Brodowski.

Wiele z rozpoczętych w 2022 roku inwestycji zostanie zakończonych w 2023 roku, są jednak inwestycje już zaplanowane, które będą realizowane w przyszłym roku. Gmina Siedlce stale się rozwija i rozbudowuje. Wybierając inwestycje i plany, decyzje podejmowane są przy zwróceniu uwagi na komfort i dobro mieszkańców.

- Przy okazji dyskusji nad budżetem, tym razem chciałby podziękować. Głównie za dofinansowania na budowy świetlic. Patrząc na planowany budżet, nastawiony również na mieszkańców, chcę powiedzieć, że przy tym budżecie płakał nie będę – skomentował radny Roman Chojecki.

Wspomniane zostały plany o asfaltowaniu i powstawaniu nowych dróg, remontach i budowach świetlic wiejskich, zapowiedziano kolejne budowy kanalizacji.

- Podziękowania za realizację wszystkich inwestycji należą się wszystkim i radnym, i pracownikom i mieszkańcom, którzy angażują się w życie gminy. Wiadomo, że dzisiejszy plan budżetu z miesiąca na miesiąc ulegnie zmianie, ale tak okazały budżet to niewątpliwie zasługa wójta, który potrafi dostrzec i schylić się po każdą złotówkę. Ale również nasza współpraca jako radnych z urzędem i wójtem. Jest to na pewno ambitny budżet – podsumowała przewodnicząca komisji budżetowej radna Elżbieta Wojtyra.

Wśród podkreślanych, dużych inwestycji wymieniono powstałą w Ujrzanowie świetlicę wiejską, remontowany dwór w Ostrówku, powstającą halę sportową przy placówce w Strzale. I obserwując plany budżetowe na rok następny, dostrzegamy, że to nie koniec rozwoju.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}